Wersja archiwalna 2021-06-15 14:06:37

Warszawa, 15 czerwca 2021 r.

Znak sprawy: ARM/08/21

Do:
                                          Wszystkich zainteresowanych

Dotyczy: Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Ustawy oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej, którego przedmiotem jest wybór Pośrednika Finansowego, którego zadaniem będzie wdrożenie instrumentu finansowego "Pożyczka Hipoteczna".

Zamawiający, tj. Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. z siedzibą w Warszawie, informuje, iż w niniejszym postępowaniu wpłynęło zapytanie do treści dokumentacji przetargowej na które Zamawiający udzielił poniższej odpowiedzi:

Pytanie.
„Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszonym przetargiem na wybór Pośrednika Finansowego, którego zadaniem będzie wdrożenie instrumentu finansowego „Pożyczka Hipoteczna", oraz pojawiającymi się wątpliwościami w kwestii interpretacji zapisów rozdziału 14 pkt. 4 Specyfikacji Warunków Zamówienia, będziemy wdzięczni za informację zwrotną uszczegółowiającą sposób wyliczania ceny maksymalnej.
Główne wątpliwości pojawiają się w sposobie wyliczenia „Wkładu Menedżera udostępnionego i wypłaconego Wykonawcy rocznie" oraz „Wkładu Menedżera faktycznie wypłaconego Ostatecznym Beneficjentom w formie Jednostkowych Pożyczek podlegających zwrotowi do Funduszu Powierniczego rocznie". Przyjęcie rocznych wartości tych wielkości jest niezmiernie trudne z uwagi na ich zróżnicowanie w poszczególnych etapach budowy portfela (w Metryce Produktu jest zapis o wykorzystaniu 20% Limitu Pożyczki w I połowie okresu budowy portfela, który niejako potwierdza to zróżnicowanie). Czy przyjęcie rocznych wartości nie powoduje wyliczenia rocznej ceny maksymalnej?
W związku z powyższym pojawia się również pytanie, która z cen jest brana pod uwagę przy ocenie oferty? Czy łączna maksymalna wysokość wynagrodzenia Pośrednika Finansowego wyrażona w procentach Wkładu Menedżera, czy uwzględniająca wskaźniki W1 i W2 roczna wartość wynagrodzenia?
Z góry dziękujemy za rozwianie wątpliwości, które pojawiły się podczas analizy udostępnionej dokumentacji.”

Odpowiedź Zamawiającego:

Zamawiający wymaga wskazania wartości zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ, stosownie do Rozdziału VII Załącznika nr 1 do SWZ (Metryka Produktu Finansowego) oraz Rozdziału 14.1 i Rozdziału 15 SWZ.

Wynagrodzenie uwzględniać musi wszystkie wymagania niniejszej SWZ oraz obejmować wszelkie koszty bezpośrednie i pośrednie, jakie poniesie Wykonawca z tytułu prawidłowego i terminowego wykonania całości przedmiotu Zamówienia, zysk oraz wszelkie wymagane przepisami podatki i opłaty.

W związku z powyższym Zamawiający  wymaga wskazania wartości W1 oraz W2 w ujęciu procentowym zgodnie z zapisami Metryki  VII.  Opłata za zarządzanie tj.
a) stawka W1 nie może być wyższa niż 0,5%;
b) stawka W2 nie może być wyższa niż 1%;
łączna maksymalna wysokość wynagrodzenia Pośrednika Finansowego za realizację przedmiotu Umowy w formie opłaty za zarządzanie nie może przekroczyć 6% kwoty Wkładu Menedżera.

Cena maksymalna w zł = (oczekiwana stawka wynagrodzenia W1 (%) x Wkład Menedżera udostępniony i wypłacony Wykonawcy rocznie) + (oczekiwana stawka wynagrodzenia W2 (%) x Wkład Menedżera faktycznie wypłacony Ostatecznym Beneficjentom w formie Jednostkowych Pożyczek podlegający zwrotowi do Funduszu Powierniczego rocznie).
Wykonawca nie może zaoferować wynagrodzenia niższego niż 0,01%. Jeżeli Wykonawca w Formularzu Oferty wykaże wartość procentową niższą niż 0,01%, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 Ustawy.

###

 

Warszawa, 28 maja 2021 r.

Znak sprawy: ARM/08/21

Ogłoszenie o zamówieniu

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Ustawy oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej.

Przedmiotem niniejszego postępowania jest wybór Pośrednika Finansowego, którego zadaniem będzie wdrożenie instrumentu finansowego "Pożyczka Hipoteczna" w ramach którego Pośrednik Finansowy będzie udzielał Ostatecznym Beneficjentom Jednostkowych Pożyczek finansowanych ze środków Funduszu Powierniczego Województwa Mazowieckiego przekazanych przez Menedżera (Zamawiającego) w formie Wkładu Menedżera oraz obowiązkowego wkładu własnego Pośrednika Finansowego, z przeznaczeniem na finansowanie inwestycji MŚP w nieruchomości na obszarze Województwa Mazowieckiego na warunkach określonych w Metryce Produktu Finansowego stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej SWZ

W postępowaniu  o udzielenie  zamówienia  komunikacja  między  Zamawiającym a  Wykonawcami, w szczególności  składanie  ofert, dokumentów oraz  oświadczeń, w tym oświadczenia składanego na formularzu JEDZ, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez system zapewniający obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zwany dalej Systemem.

System jest dostępny pod adresem: https://portal.smartpzp.pl/armsa

Data przekazania ogłoszenia do publikacji do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej- 25.05.2021 r.

Ogłoszenie i dokumenty do pobrania poniżej.

###
 

Załączone pliki:
Informacje o dokumencie:

[Liczba odsłon: 2497642]

przewiń do góry